Avustralyalı Vlogger Sadece Kripto Para Kullanarak 10 Ülke Gezdi!

Kripto paraların günümüzde genel anlamda kullanım alanları olmadığı için ve kripto paralara sahip olan kişilerin yapabileceği işlemlerin başka bir opsiyonunun olmaması, yıllardır kripto para sahipleri tarafından eleştiriliyordu. Buna karşı olarak Avustralyalı vlogger olan Jaide Barclay sadece kripto para kullanarak tam 12 haftada 10 ülke gezdi.

YouTube üzerinden bir yayın yapan vlogger, kripto paralar ile ilgili bir farkındalık oluşturabilmek amacıyla ‘Crypto With Jess & Jaide yani Jess & Jaide ile Kripto Paralar’ adlı bir program yaptı ve bunu YouTube kanalı üzerinden yayınlayacağını duyurdu.

Vlogger, bu gezi öncesinde kripto paralar ile hiçbir hizmet ya da ürün satın almadığını ancak gezi süresince kripto paralar ile bir çok işlem gerçekleştirdiğini söyledi.

Çıktığı kripto para gezisi kapsamında toplamda 10 ülke ve 16 tane farklı şehir gezdiğini söyleyen vlogger, bu geziyi toplamda 12 haftaya yaydı.

Kanalında bulunan, kripto para kullanarak benzin alma videosu.

Kripto paraları kullanarak dünya genelinde rahatlıkla harcama yapabileceğimizi söyleyen vlogger, Google üzerinden kısa bir araştırma yaparak kripto para kullanabileceği birçok yer bulduğunu bizlere söyledi. Jaide Barclay’ e göre, kripto para harcamak çok kolay ancak ‘Hodl’ mantığında bir kişiyseniz, eliniz kolay kolay harcamaya gitmiyor diye de ekledi.

Jaide Barclay’ in bu şekilde bir adım atarak, bizlere kripto paraları kullanarak neler yapabileceğimizi göstermesinin ardından, farklı vloggerların da böyle bir adım atabileceğini, hatta belki de bu sayede kripto paraların kullanımının dünya genelinde yaygınlaşacağını düşünüyoruz.

Dilerseniz kendisinin Youtube’ kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir