Kripto paralarınızı güvende tutmanın yolu

Bitcoin ve kripto paralar son yıllarda birçok insan tarafından yatırım yapılan bir sektör haline geldi. Özelikle insanlar aldıkları kripto paraları uzun süre ellerinde tutmak istiyorlar. Ancak birçok insan kripto para borsalarında paralarının güvensiz şekilde olduğunun farkındadır.

Kripto paralarınızı borsalarda tutmayın!

Kripto paraya yatırım yapan bir insan için en sıkıntılı durum bu kripto paraları nerede ve nasıl saklaması gerektiğidir. Kripto paralarınızı özellikle güvenilir bir borsa bularak oradan almak çok güzel bir durum olacaktır. Güvenilir bir borsadan aldığınız kripto paraları güzel bir yerde saklamanız gerekmektedir. Borsalarda tutulan kripto paralar çok güvenilir değildir. Çünkü sürekli olarak hacklenme ve çökme gibi sıkıntılı durumlarda olabilir.

Kripto paralarınızı saklarken dikkat edeceğiniz bir takım hususlar;

  • Kripto paralarınızın hepsini aynı yerde saklamanız sakıncalı bir durum oluşturmaktadır. Cüzdanınız ya da bulunduğu borsa hacklendiği zaman tüm kripto paranız kaybolacaktır. Bu yüzden kripto paralarınızı tek bir yerde bulundurmayın. Gerekirse parçalar halinde değişik cüzdanlarda saklamaya özen gösterin.
  • Kripto paranızın bulunduğu cüzdanların şifrelerini kimseye söylemeyin. Bu şifreyi bir kağıda ya da kullanılmayan bir flash bellek içerisinde saklayın. Şifrelerinizi güvendiğiniz bir kişiyle daha paylaşmanız sizin için iyi bir seçenek olabilir. Ancak bu kişi çok güvenilir olmalıdır.
  • Kripto paralarınızın saklandığı cüzdanlarınızı yedekleme özellikleri varsa, bu özellikten faydalanmanız iyi bir seçenek olacaktır.
  • Kripto paralarınızı ve Bitcoin’lerinizi çevrimdışı cüzdanlarda saklamanız çok önemlidir.
  • Bitcoin’lerinizi güvenle saklamanın en güzel yolu ise LEGDER NANO S cüzdanlarında taşımak olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir