ThinQ Wallet Geliyor! Teknoloji Devi LG’ den Yeni Hamle!

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi olan LG, ABD’de akıllı telefonlarının yeni modelleri hakkında eksiksiz bir ödeme sistemi sunabilmek için yeni bir patent başvurusunda bulundu.

ThinQ Wallet isimli bir ürün için yapılan bu başvuru, geçtiğimiz hafta ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından LG adına tescillendi ve ürün tescilinde, “işlem yetkilendirme ve uzlaştırma hizmetlerini” mümkün kılmak için cep telefonlarına yönelik bir yazılım uygulaması olarak tanımlandı.

İşte ThinQ Wallet ile Sunulacak Olan Hizmetler

LG’ nin ThinQ Cüzdan’ının sunacağı diğer hizmetler şu şekilde olacak:

  • Ödeme işlemlerinin ve bilgisayarlı ödeme işlem sistemlerinin denetimi
  • Mali ve parasal işlerle ilgili bilgi sağlama
  • Aracı olarak paranın ödenmesi ve alınması
  • Siber para ihracı
  • Üyelik kartlarının, kredi kartlarının ve saklı değer kartlarının niteliğinde verilmesi
  • Mobil ve internet ödemelerinin komisyonculuğu, yani, mobil cihazlar ve İnternet üzerinden mal ve hizmet satın almak için kullanılan fonlanmış hesapları oluşturmak
  • Mobil ve internet ödeme hizmetleri, yani mobil bilgisayar yoluyla elektronik fon transferini işleme koyma
  • Entegre mobil elektronik cüzdan hizmetleri ve mobil ödeme, yani kredi kartı ile ödeme işlem hizmetleri, ön ödemeli kartlarla yapılan elektronik ödemelerin işlenmesi

Kripto Cüzdan Alanında Rekabet Git Gide Artıyor!

LG böyle bir patent başvurusu yaparak, yerli rakibi olan Samsung’ a adeta meydan okudu. Bilindiği üzere Samsung yeni nesil akıllı telefonu olan Galaxy S10 serisinde kripto paralar için bir mobil cüzdan uygulamasını hayata geçirerek, kullanıcıların Bitcoin ve Ether’i depolamasına imkân tanımıştı. Bu gelişmelerle birlikte ayrıca, teknoloji firmalarının şu anda pazar payı elde etmek için mücadele eden şirket sayısı da göz önüne alındığı zaman kripto paraların büyümesinin ne kadar ciddiye alındığını bizlere gösteriyor.

IBM gibi ilk uygulayıcılar, teknoloji şirketlerinin kripto ile ilgili projeler sunmaları yolunda onlara öncülük etmiş oldu. Ayrıca Facebook’ da Libra adında bir kripto varlığı ve cüzdan girişimi ile arenaya girdiğini duyurmuştu.

LG Blockchain

LG, son birkaç yıl içerisinde, dağıtık muhasebe teknolojisine dayanan ve içerisinde uluslararası bir ödeme sistemi de dahil olmak üzere bir dizi blok zincir teklifini test ediyor. Bunun haricinde ilaç şirketi Celltrion ve finansal hizmetler grubu UnionBank ile ortaklaşa kurulmuş olan Klaytn Blockchain adlı bir ağ kurdu. Ayrıca LG, geçen yıl başlatılmış olan Monachain ağının, tarım ürünlerini izlemek için kullanılacağını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir